Nawigacja

Najważniejsze

Wystawa IPN „TU rodziła się Solidarność”

1 lipca w Mielcu Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności”. Zaprezentowana tam wystawa „TU rodziła się »Solidarność«” została pokazana tego dnia równocześnie w 17 miejscowościach rozsianych po całej Polsce.

Otwarcie wystawy „Tu rodziła się Solidarność” – Mielec, 1 lipca 2020

Pierwszą z cyklu 53 wystaw „TU rodziła się Solidarność” uroczyście otworzył prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek na pl. Armii Krajowej w Mielcu.

Narodziła się w Polsce...

Wracamy do korzeni, powracamy do idei. Bohaterem spotu Instytutu Pamięci Narodowej jest społeczność zbiorowa, Polacy którzy w latach 80. powiedzieli systemowi: „NIE”. Zwykli ludzie przeciwstawili się komunistycznemu kolosowi. Udało się, bo byliśmy razem. Narodziła się w Polsce, w 1980 roku.

Hołd dla Polaków zamordowanych przez Niemców w Palmirach – w 80. rocznicę zbrodni na Macieju Rataju i Mieczysławie Niedziałkowskim

Zastępca prezesa IPN dr Mateusz Szpytma oddał cześć Polakom zamordowanym przez Niemców w Palmirach w ramach akcji AB – Cmentarz w Palmirach, 21 czerwca 2020 roku.

#pytaniazhistorii

Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczyna publikację nowego cyklu krótkich audycji historycznych poświęconych historii Polski i Polaków w XX wieku.

Nowa strona edukacyjna IPN – edukacja.ipn.gov.pl

Od teraz masz pod ręką wszystko, co jest potrzebne w edukacji historii najnowszej! Zapraszamy na edukacja.ipn.gov.pl

IPNtv: #historiaonline

Spędzając czas w domu, warto odbyć cyfrową podróż w naszą historię. Zachęcamy do skorzystania z najnowszej inicjatywy online Instytutu Pamięci Narodowej. Na kanale IPNtv w serwisie YouTube uruchomiliśmy playlistę pod nazwą #historiaonline. Nasi historycy z całej Polski w trakcie krótkich, kilkunastominutowych prelekcji opowiadają o ciekawych i często nieznanych wydarzeniach z historii Polski XX wieku

Przystanek Historia

Przystanekhistoria.pl to wirtualna podróż z dorobkiem naukowym IPN: artykuły, książki, filmy i nagrania dostępne od ręki, po kliknięciu w ekran telefonu lub komputera. Zapraszamy do odwiedzenia naszego portalu

Biblioteka Cyfrowa IPN

Wszystkich spędzających czas w domu zachęcamy do korzystania z Biblioteki Cyfrowej IPN znajdującej się na portalu przystanekhistoria.pl. Wiele spośród publikacji wydanych przez IPN ma swoje wersje elektroniczne, które udostępniamy w Bibliotece Cyfrowej. Znajdą tam Państwo, obok pozycji książkowych, archiwalne numery „Biuletynu IPN” oraz czasopisma naukowe, dodatki historyczne do prasy, broszury popularnonaukowe z serii „Bohaterowie Niepodległej” i inne materiały edukacyjne.

#ZostanWDomu i czytaj

Zapraszamy do księgarni internetowej IPN: ipn.poczytaj.pl

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry