Nawigacja

Najważniejsze

XIII edycja Konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie historii najnowszej

Do udziału w konkursie zapraszamy autorów niepublikowanych prac magisterskich i doktorskich, poświęconych historii Polski i Polaków w XX wieku, obronionych w okresie od 1 października 2019 do 31 października 2020. Prosimy autorów o przesłanie prac do 6 listopada 2020.

IPN oddaje hołd przywódcom Polskiego Państwa Podziemnego

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek złożył kwiaty pod tablicami ku czci szesnastu przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, uprowadzonych w 1945 roku przez władze ZSRS

Nowa strona edukacyjna IPN – retransmisja konferencji prasowej online

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji konferencji prasowej online z udziałem prezesa IPN dr. Jarosława Szarka dotyczącej nowego portalu IPN edukacja.ipn.gov.pl dla nauczycieli i uczniów pracujących zdalnie oraz stacjonarnie, a także dla miłośników historii, która odbyła się 26 marca 2020.

Dyskusja online o Polakach ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Zapraszamy do zapoznania się z zapisem dyskusji, która odbyła się 24 marca 2020 r. bez obecności widzów w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie.

IPN oddaje hołd Polakom ratującym Żydów pod okupacją niemiecką

24 marca 2020 prezes IPN Jarosław Szarek oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata złożyli w Warszawie hołd Polakom ratującym Żydów podczas II wojny światowej w dniu ich święta przy pomniku „Żegoty” w Warszawie (przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

Wirtualna podróż, prawdziwa historia

Wszystkich spędzających czas w domu zachęcamy do udania się w wirtualną podróż z historią Polski XX wieku. Każdego dnia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej ciekawe nagrania z konferencji naukowych, spotkań autorskich, debat i dyskusji historycznych. Zachęcamy również do zapoznawania się z publikowanymi codziennie artykułami z „Biuletynu IPN”, a także z dostępnymi w wersji cyfrowej publikacjami wydanymi przez Instytut, zamieszczonymi w Bibliotece Cyfrowej IPN

„Paszporty Paragwaju” – mapa pokazów w Polsce i na świecie

„Paszporty Paragwaju” to najlepsza produkcja filmowa Instytut Pamięci Narodowej. Pokazywana wielokrotnie na terenie całego kraju, w telewizji publicznej, a co najważniejsze w wielu krajach na świecie. Pokazy te organizowane były przez polskie placówki dyplomatyczne (ambasady, konsulaty), Polskie Instytuty Kultury, stowarzyszenia, jak i żydowskie centra kulturalne. Tak szeroki odbiór filmu na świecie był możliwy dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry