Nawigacja

Видання IPN укр

Najważniejsze

Pożegnanie Romka Lenczewskiego – Łomża, 19 maja 2022

W Łomży odbyły się uroczystości pogrzebowe Romka Lenczewskiego – siedmioletniego chłopca zastrzelonego przez Niemców 5 października 1943 roku, odnalezionego i zidentyfikowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Obchody 78. rocznicy bitwy o Monte Cassino we Włoszech – 18 maja 2022

W uroczystościach zorganizowanych przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych wziął udział zastępca prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr hab. Karol Polejowski.

Noc Muzeów 2022 z Instytutem Pamięci Narodowej

Archiwum IPN w Warszawie, nasze oddziały i delegatury po raz kolejny wzięły udział w Europejskiej Nocy Muzeów. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

Odsłonięcie tablicy poświęconej ks. Rogaczewskiemu – Gdańsk, 14 maja 2022

– W narodowej pamięci nigdy nie zabraknie miejsca dla błogosławionego księdza Franciszka Rogaczewskiego, dla niezłomnego kapłana i dla wszystkich niezłomnych duchownych, którzy umierali za Boga i za Ojczyznę – powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej ks. Franciszkowi Rogaczewskiemu.

Uroczyste obchody święta Straży Granicznej – Koszalin, 12 maja 2022

Podczas obchodów święta Straży Granicznej w Koszalinie odsłonięto tablicę upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystości wziął udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry