Nawigacja

Видання IPN укр

Najważniejsze

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką – Markowa, 24 marca 2023

Niech Ich ofiara będzie wezwaniem do szacunku i okazywania miłości każdemu człowiekowi! Byli synami i córkami tej ziemi. Pozostają w naszym sercu (inskrypcja na pomniku Rodziny Ulmów w Sadzie Pamięci w Markowej)

Niemieckie zbrodnie i polski heroizm – prawdziwe oblicze okupacji. Debaty podczas Kongresu Pamięci Narodowej, 14 kwietnia 2023

Podczas Kongresu Pamięci Narodowej (13–15 kwietnia) zorganizujemy debaty o charakterze naukowym i popularnonaukowym. Zaproszeni goście wymienią się poglądami na tematy związane z najnowszą historią Polski, istotne z punktu widzenia realizacji misji Instytutu Pamięci Narodowej.

Nagroda „Sygnety Wydawnictwa IPN” – startuje plebiscyt czytelników na Najlepszą Książkę Roku, wydaną w 2022 r. przez Instytut Pamięci Narodowej

Głosowanie od 22 do 31 marca 2023

Konferencja prasowa prezentująca częściowe wyniki raportu „Edukacja dla pamięci”

20 marca 2023 r. w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia im. Janusza Kurtyki w Warszawie odbyła się konferencja prasowa prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr. Karola Nawrockiego z udziałem dr. hab. Krzysztofa Malickiego, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, na której zostały przedstawione częściowe wyniki raportu „Edukacja dla pamięci”. Wyniki badań stały się impulsem do organizacji Kongresu Pamięci Narodowej, który odbędzie się w dniach 13–15 kwietnia 2023 r. na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry