Nawigacja

Видання IPN укр

Bieżąca działalność Biura

Warsztaty "Zostań odkrywcą miejsc pamięci narodowej" – Golub-Dobrzyń, 25 października 2019

25 października pracownicy Oddziałowego Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi oraz Wieloosobowego Stanowiska do spraw Upamiętniania Walk i Męczeństwa bydgoskiej delegatury Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku przeprowadzili zajęcia warsztatowe "Zostań odkrywcą miejsc pamięci narodowej" w Zespole Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu (woj. kujawsko-pomorskie).​

Przyszli maturzyści w ramach rozgrzewki wypisywali na kartkach własne skojarzenia związane ze słowem ,,upamiętnianie". Należy zaznaczyć, że ich odpowiedzi były nie tylko trafne, lecz także kreatywne. Następnie zostali zapoznani z działalnością pionu upamiętniania Instytutu Pamięci Narodowej, podstawową terminologią dotyczącą pracy na rzecz upamiętniania oraz historią wybranych miejsc pamięci narodowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Po części merytorycznej brali udział w dyskusji tematycznej oraz konkursie z nagrodami.

Kolejnym elementem warsztatów jest samodzielna praca uczniów, polegająca na przygotowaniu projektów na temat miejsc pamięci narodowej na terenie poszczególnych gmin powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Czekamy na efekty! 

do góry