Nawigacja

Видання IPN укр

Bieżąca działalność Biura

Prelekcja „Księża Niezłomni – przez Soldau do KL Dachau” – Działdowo, 25 września 2018

Serdecznie zapraszamy na wykład dr Anny Jagodzińskiej, historyka-starszego specjalisty w Biurze Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN, który odbędzie się we wtorek, 25 września 2018 roku w Działdowie. Prelekcja odbędzie się w ramach trzeciej edycji programu edukacji historycznej pt. „Z Historią na TY”. Po prelekcji jest planowany rekonesans historyczny śladami więźniów niemieckiego obozu Soldau.

Prelekcja, zorganizowana przez Stowarzyszenie Odnowy Chrześcijańskiej „Pamięć i Tożsamość” Działdowo, odbędzie się 25 września 2018 roku, we wtorek o godz. 11, w auli Publicznego Działdowskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Polnej 11A w Działdowie (pow. działdowski, woj. Warmińsko-mazurskie).

W związku z nawiązaniem współpracy między Instytutem Pamięci Narodowej i Stowarzyszeniem Odnowy Chrześcijańskiej „Pamięć i Tożsamość” Działdowo oraz nadchodzącą 80. Rocznicą wybuchu II wojny światowej są planowane kolejne konferencje i wystawy, dotyczące mniej i bardziej znanych niemieckich miejsc zagłady z okresu II wojny światowej. Prelekcja w Działdowie jest jednym z pierwszych efektów nawiązanej współpracy.  

do góry