Nawigacja

Видання IPN укр

Poszukiwani świadkowie wydarzeń

Komunikat w sprawie zbrodni nazistowskiej, będącej jednocześnie zbrodnią wojenną i przeciwko ludzkości, popełnionej w okresie od 10.09.1939 roku do 12.12.1939 roku na obywatelach polskich w Radzimiu pow. Sępólno Krajeńskie przez członków „Selbstschutzu”

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku prowadzi śledztwo o sygnaturze S 19.2019.Zn w sprawie zbrodni nazistowskiej będącej jednocześnie zbrodnią wojenną i przeciwko ludzkości popełnionej w okresie od 10.09.1939 roku do 12.12.1939 roku na obywatelach polskich w Radzimiu pow. Sępólno Krajeńskie przez członków  „Selbstschutzu”  poszukuje – świadków zbrodni w Radzimiu, podobozu w Komierowie  i obozu w Drażdzenicy..                           

Zwracamy się z apelem do tych wszystkich, którzy posiadają jakąkolwiek wiedzę o personaliach osób zabitych, ich działalności przed zatrzymaniem przez Selbstschutz, mają ich wizerunki, znają historię powstania obozów (Drażdzenica, Radzim, Kmierowo), znają personalia sprawców zbrodni, są w posiadaniu zdęć z ekshumacji, zdjęć zabudowań majątku w Radzimiu, Komierowie, Drażdzenicy, w których byli zatrzymywania Polacy innych dokumentów, które pozwolą wszechstronnie wyjaśnić tą zbrodnię.

Korespondencję prosimy kierować na adres:

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni

przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku

ul. Grudziądzka 9-15, 85-135 Bydgoszcz

telefon 52-325-95-04

                                                   Naczelnik

                                                   Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni

                                                   przeciwko Narodowi Polskiemu

                                                   w Gdańsku

                                                   prok. Tomasz Jankowski

Gdańsk, dnia 13 lutego 2019 r.

 

do góry