Nawigacja

Видання IPN укр

Publikacje bezpłatne

Pakt zbrodniarzy. Toast za Hitlera, który zmienił świat

  • Pakt zbrodniarzy. Toast za Hitlera, który zmienił świat
    Pakt zbrodniarzy. Toast za Hitlera, który zmienił świat

Karol Nawrocki, Pakt zbrodniarzy. Toast za Hitlera, który zmienił świat, Warszawa 2022, 16 s., ISBN 978-83-8229-580-1 (druk) ISBN 978-83-8229-581-8 (pdf)

W związku z 83. rocznicą wybuchu II wojny światowej Instytut Pamięci Narodowej przygotował publikację z tekstem prezesa dr. Karola Nawrockiego, dotyczącym dwóch niezwykle ważnych dat w historii Polski i Europy – 15 i 23 sierpnia. Tekst w formie broszury w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim zostanie rozdystrybuowany w wielu państwach świata.

W kalendarzu polskiej pamięci dwie ważne daty dzieli niewiele ponad tydzień. 15 sierpnia to radosne Święto Wojska Polskiego, upamiętniające wielkie zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 roku. Z kolei 23 sierpnia to Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, obchodzony w rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow, nazywanego także paktem Hitler-Stalin, który Polsce i światu przyniósł niezliczone cierpienia. W tych dwóch datach zawiera się polskie doświadczenie XX wieku, pełnego martyrologii, ale też chwil triumfu.

Dr Karol Nawrocki
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

 

 
 
 
 
 
 
 

 

do góry