Nawigacja

Dodatki historyczne do prasy

XXVI Targi Wydawców Katolickich – dodatek specjalny IPN do „Rzeczpospolitej”

 • XXVI Targi Wydawców Katolickich – dodatek specjalny IPN
  XXVI Targi Wydawców Katolickich – dodatek specjalny IPN

W dodatku specjalnym IPN do „Rzeczpospolitej” z 23 września 2021 r., przygotowanym na XXVI Targi Wydawców Katolickich, odbywających się w dniach 23–26 września 2021 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie (stoisko74), odnajdziemy m.in. artykuły:

 • dr Karol Nawrocki (prezes IPN) – Intelektualna i duchowa uczta
  Publikacje IPN pozwalają na fascynującą podróż po najnowszych dziejach Polski – opisują wydarzenia dramatyczne i radosne, zjawiska znane i zapomniane, bohaterów i zdrajców, ukazują przypadki ludzkiej niezłomności i upadku
 • dr hab. Rafał Łatka (Biuro Badań Historycznych IPN) – Znacznie więcej niż duszpasterstwo. Relacje państwo–Kościół w ostatniej dekadzie PRL
  W dekadzie lat osiemdziesiątych stosunki między władzami PRL a Kościołem miały zmienny charakter. Wynikało to z podejścia komunistycznych dygnitarzy do relacji z tą instytucją, która miała bezpośredni związek z sytuacją społeczno-polityczną PRL.
 • Adam Hlebowicz (dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN) – O Polakach na Wschodzie 
  W wyniku tragicznych dla Polski postanowień konferencji jałtańskiej w lutym 1945 r. Polska została oddana pod sowiecki protektorat, a ziemie wschodnie II Rzeczypospolitej włączono w granice ZSRS.
do góry