Nawigacja

Видання IPN укр

Książki

Górny Śląsk w Polsce Ludowej. Tom 2. Przywódcy – bohaterowie – wrogowie

  • Górny Śląsk w Polsce Ludowej, T. 2 Przywódcy – bohaterowie- wrogowie
    Górny Śląsk w Polsce Ludowej, T. 2 Przywódcy – bohaterowie- wrogowie

Górny Śląsk w Polsce Ludowej, T. 2 Przywódcy – bohaterowie- wrogowie, red. Adam Dziurok, Bernard Linek, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach, Państwowy Instytut Naukowy – Instytut Śląski w Opolu, Katowice–Opole 2017, 328 s., ISBN 978-83-8098-408-0

Drugi tom serii wydawniczej Górny Śląsk w Polsce Ludowej nosi tytuł „Przywódcy – bohaterowie – wrogowie”.  Autorzy tomu pragną spojrzeć na problemy Górnego Śląska poprzez przybliżenie galerii postaci związanych z regionem. Zazwyczaj nie chodzi o osoby pierwszoplanowe, a przynajmniej mające już obszerne biografie. Z pewnością i poprzez aktorów drugiego planu można scharakteryzować miejsce i możliwości jednostki w systemie politycznym. Chodziło o to, aby z perspektywy tych trzech pozycji elit w systemie opisać jego regionalnych aktorów, ich role społeczne i percepcję, a także miejsce w różnych pamięciach. Na całość tomu składa się 14 opracowań przygotowanych przez historyków związanych z katowickim i opolskim środowiskiem naukowym.

Publikacja stanowi pokłosie konferencji naukowej o takim samym tytule zorganizowanej przez IPN Katowice oraz Państwowy Instytut Naukowy – Instytut Śląski w Opolu 26 listopada 2014 r.

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowaDostępność Biuletynu IPN w placówkach Poczty Polskiej

do góry