Nawigacja

Видання IPN укр

Książki

Prymas Tysiąclecia w słowie pisanym. Bibliografia życia, twórczości i posługi kardynała Stefana Wyszyńskiego 1921–2017, t. 1 i 2

  • Prymas tysiąclecia w słowie pisanym, t. 1
    Prymas tysiąclecia w słowie pisanym, t. 1
  • Prymas tysiąclecia w słowie pisanym, t. 2
    Prymas tysiąclecia w słowie pisanym, t. 2

Prymas Tysiąclecia w słowie pisanym. Bibliografia życia, twórczości i posługi kardynała Stefana Wyszyńskiego 1921–2017, t. 1 i 2, red. Marian Piotr Romaniuk, IPN, Wydawnictwo Naukowe UKSW, Warszawa 2018,  s. 944 tom I,  s. 852 tom II, wydanie II poprawione, poszerzone, ISBN 978-83-8098-425-7 (IPN)

Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński doczekał się właśnie drugiego wydania bibliografii, poprawionego i uzupełnionego o wykaz artykułów, druków zwartych i prac naukowych z lat 2006–2017 dotyczących najnowszej historii Polski. Po raz pierwszy umieszczono tu także materiały wykorzystane w przygotowaniu Positio super virtibus. Niewątpliwą zaletą bibliografii jest również zebranie tytułów artykułów z prasy włoskiej, zwłaszcza watykańskiego „L’Osservatore Romano”, opublikowanych w obronie uwięzionego prymasa Wyszyńskiego, świadczących o wielkim zaangażowaniu zarówno papieża Piusa XII, jak i Stolicy Apostolskiej w obronę kardynała. Historycy Kościoła w Polsce otrzymują ulepszone narzędzie do prowadzenia swoich badań.

Publikacja w ramach centralnego projektu badawczego IPN „Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944–1989”.

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowaDostępność Biuletynu IPN w placówkach Poczty Polskiej

do góry