Nawigacja

Książki

Obchody Millenium na uchodźstwie – w 50. rocznicę

  • Obchody Millenium na uchodźstwie – w 50. rocznicę
    Obchody Millenium na uchodźstwie – w 50. rocznicę

Obchody Millenium na uchodźstwie – w 50. rocznicę, red. Rafał Łatka, Jan Żaryn, Wydawnictwo Naukowe UKSW, Instytut Pamięci Narodowej, Warszawa 2016, 532 s. + 24 s. wkł. zdj., ISBN 978-83-8090-192-6

Tom Obchody Millenium... ma za zadanie wypełnić istotną lukę w polskiej historiografii. Mimo wielu prac poświęconych historii i roli polskiego Kościoła katolickiego poza granicami kraju w latach 1945–90 oraz losów polskiej emigracji nie dysponowaliśmy dotychczas zwartą monografią przedstawiającą problematykę obchodów Millenium na uchodźstwie. Idealnym momentem na uzupełnienie wspomnianej luki badawczej była pięćdziesiąta rocznica obchodów tysiąclecia chrztu Polski.

Redaktorzy mają zatem nadzieję, że oddawany w ręce czytelników tom przyczyni się do poznania wysiłku Polonii na rzecz sprawnego przygotowania uroczystości millenijnych na uchodźstwie. Lektura analiz dokonanych przez autorów wywodzących się zarówno z polskiego środowiska naukowego, różnych pokoleń i o różnym dorobku, jak i z grona działaczy organizacji polonijnych pokazuje jednoznacznie, iż obchody tysiąclecia chrztu Polski na emigracji miały niezwykle doniosły charakter. Przyczyniły się do wzmocnienia polskiej tożsamości narodowej. (Ze Wstępu)

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowaDostępność Biuletynu IPN w placówkach Poczty Polskiej

do góry