Nawigacja

Książki

„Idąc po Ich śladach…”. Ścieżka edukacyjna po Miejscu Pamięci i Przestrogi Ravensbrück

  • „Idąc po Ich śladach…”. Ścieżka edukacyjna po Miejscu Pamięci i Przestrogi Ravensbrück
    „Idąc po Ich śladach…”. Ścieżka edukacyjna po Miejscu Pamięci i Przestrogi Ravensbrück

Maria Lorens, Ewelina Małachowska, „Idąc po Ich śladach…”. Ścieżka edukacyjna po Miejscu Pamięci i Przestrogi Ravensbrück, Katowice 2020, 86 s., ISBN: 978-83-8098-866-8

Publikacja nie jest przeznaczona do sprzedaży.

Broszura „Idąc po Ich śladach…”. Ścieżka edukacyjna po Miejscu Pamięci i Przestrogi Ravensbrück powstała z myślą o uczniach i nauczycielach przygotowujących się do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie recytatorskim „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” i stanowi kompendium wiedzy o tyminnym niż wszystkie, kobiecym obozie koncentracyjnym.

Publikacja zawiera fotografie i dokumenty ze zbiorów: Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” Oddział Muzeum Lubelskiego w Lublinie, Muzeum Miejsca Pamięci i Przestrogi Ravensbrück, Stowarzyszenia Rodzina Więźniarek Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego w Ravensbrück, Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej, a także ze zbiorów prywatnych Aleksandry Drzewowskiej, Urszuli Gierasimiuk, Marii Lorens, Michała Neumanna, Eweliny Małachowskiej, Sandry Powały, Leszka Rysaka i Pawła Woźniaka.

Książka będzie dostępna dla nauczycieli i uczniów zainteresowanych tematyką FKL Ravensbrück.

Kontakt:

Ewelina Małachowska,
tel.: 32 207 07 14,
ewelina.malachowska@ipn.gov.pl

do góry