Nawigacja

Видання IPN укр

Książki

Nie tylko niezłomni i kolaboranci... Postawy dziennikarzy w kraju i na emigracji 1945–1989

Nie tylko niezłomni i kolaboranci... Postawy dziennikarzy w kraju i na emigracji 1945–1989, red. Tadeusz Wolsza i Przemysław Wójtowicz, Warszawa 2014, 416 s.

Niezłomni, odważni, patriotyczni, czy cyniczni, mali, zakompleksieni? Jacy byli dziennikarze w PRL. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: różni. Wielu dziennikarzy miało za sobą przeszłość sięgającą II RP, inni pracowali nawet w czasie II wojny światowej, jeszcze inni zbierali doświadczenie w latach powojennych. Wszyscy, choć w różny sposób, przeżywali swoje kontakty z aparatem władzy PRL. I na nich wszystkich odcisnął on swoje piętno.  Książka opowiada o ich losach i doświadczeniach. Pokazuje paletę postaw środowiska, które w dużym stopniu było odpowiedzialne za światopogląd społeczeństwa. I jego otumanienie i okłamywanie.  
 
Seria DZIENNIKARZE – TWÓRCY – NAUKOWCY podejmuje niezwykle interesujący temat funkcjonowania wymienionych środowisk w systemie totalitarnym.   
 
Publikacja w ramach centralnego projektu badawczego IPN „Aparat bezpieczeństwa wobec środowisk twórczych, dziennikarskich i naukowych"

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowa

do góry