Nawigacja

Książki

Wilcze tropy. Zeszyt 3. „Młot” – Władysław Łukasiuk

Wilcze tropy. Zeszyt 3. „Młot” – Władysław Łukasiuk, scenariusz Sławomir Zajączkowski, rysunki Krzysztof Wyrzykowski, wkładka historyczna i konsultacja historyczna dr Kazimierz Krajewski, dr Tomasz Łabuszewski, Warszawa 2013, 40 s.

Wiosna 1944 r. Nad Bugiem, niedaleko wsi Mężenin, miejscowy dowódca  Armii Krajowej Władysław Łukasiuk „Młot” oraz jego żołnierze wyławiają z rzeki prototyp rakiety V-2 – nowej broni mającej odwrócić losy przegranej przez Niemców wojny. Zdemontowane elementy tej broni wywiad AK przekaże aliantom. Wkrótce Niemcy zostają wyparci z Polski przez Armię Czerwoną. Dla tak zasłużonych dowódców jak „Młot” nie oznacza to jednak spokoju. Ścigany przez NKWD Łukasiuk podejmuje walkę w obronie swoich bliskich i podkomendnych. Przyrzeka walczyć, dopóki „choć jedna sowiecka noga deptać będzie polską ziemię”.

Czy „Młotowi” uda się uratować podkomendnych schwytanych przez Sowietów? Jak się strzela z PIATA? Co „Młot” opowiedział „Łupaszce” o Wandzie Wasilewskiej? Jak wyglądał atak żołnierzy „Młota” na KBW w Siemiatyczach i na most na Bugu we Fronołowie?

Zapraszamy do lektury trzeciego zeszytu z komiksowego cyklu „Wilcze tropy”, przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej i poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

W następnym numerze: „Zapora” – Hieronim Dekutowski

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowa

do góry