Nawigacja

Видання IPN укр

Książki

Okręgowa Delegatura Rządu Ciechanów

Okręgowa Delegatura Rządu Ciechanów, oprac. i red. Waldemar Brenda, Waldemar Grabowski, Warszawa 2011, 152 s. (seria „Polskie Państwo Podziemne w dokumentach”, tom 2)

W serii „Polskie Państwo Podziemne w dokumentach” publikowane są zbiory dokumentów, głównie z okresu konspiracji 1939–1945, dotyczące struktur organizacyjnych oraz funkcjonowania konspiracji polskiej z okresu II wojny światowej.

Niniejszy, drugi w kolejności, tom tej serii prezentuje dokumenty wytworzone przez jedną z najmniej znanych Okręgowych Delegatur Rządu – ODR Ciechanów. Znajdują się one w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Znajdujemy w nich wszechstronny obraz działalności polskiej tajnej administracji oraz niemieckich władz okupacyjnych na obszarze północnych powiatów województwa warszawskiego, włączonych przez okupanta niemieckiego w granice III Rzeszy. W tomie zamieszczono również powojenne zeznania pracowników polskiej tajnej administracji. Całość uzupełniają noty biograficzne najważniejszych osób zaangażowanych w działalność konspiracyjną na tym terenie.

Gdzie kupić publikacje:

KsięgarnieKsięgarnia internetowaOddziały IPN Sprzedaż wysyłkowaDostępność Biuletynu IPN w placówkach Poczty Polskiej

do góry