Nawigacja

Видання IPN укр

Konferencje naukowe

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowa konferencja naukowa „Mity i stereotypy w dziejach Polski i Ukrainy w XIX i XX wieku” – Łódź, 8–9 października 2009

W dniach 8–9 października 2009 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, przy ul. Kamińskiego 27a, odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Mity i stereotypy w dziejach Polski i Ukrainy w XIX i XX wieku”.

Interdyscyplinarny Zespół Badań Nad Dziejami Tradycji i Mitów Historycznych UŁ, Katedra Historii Historiografii UŁ, Międzynarodowy Zespół Badawczy „Historia – Mentalność – Tożsamość. Rola historii i historyków w życiu narodu polskiego i ukraińskiego w XIX i XX w.” we współpracy z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi zorganizowały trzecie już z kolei spotkanie naukowców polskich i ukraińskich, poświęcone dyskusji nad węzłowymi w historii obydwu narodów problemami. Tym razem pochylono się przede wszystkim nad kwestiami: kultu bohaterów narodowych w Polsce i Ukrainie, mitem kozaczyzny, zagadnieniem dziedzictwa Rzeczypospolitej Wielu Narodów oraz mitów, legend i stereotypów w świadomości Polaków i Ukraińców.
 

do góry