Nawigacja

Видання IPN укр

Historia z IPN

Ćwiczenia dydaktyczne i cyfrowa wersja komiksu „Waleczny Tadzio” – propozycja dla młodzieży

Przedstawiamy propozycję Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej do wykorzystania przez młodzież w czasie przymusowego pobytu w domu. Łączymy lekturę komiksu z atrakcyjnymi ćwiczeniami.

  • kadr z materiałów

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi bezpłatnie udostępnia cyfrową wersję komiksu Tomasza Wilczkiewicza „Waleczny Tadzio”. Publikację w formacie PDF można pobrać ze strony wydawnictwa

Wydany z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej komiks upamiętnia postać Tadeusza Jeziorowskiego, który zapisał się w historii jako bohaterski obrońca Płocka w wojnie polsko-bolszewickiej, najmłodszy odznaczony Krzyżem Walecznych, później zaś pilot poległy w Ksawerowie pod Łodzią w walce z Luftwaffe podczas Kampanii Polskiej 1939 roku.

Publikacji towarzyszy zeszyt zawierający ćwiczenia dydaktyczne dla nauczycieli i uczniów, umożliwiający pracę z komiksem także w warunkach szkolnych.

Komiks „Waleczny Tadzio” w wersji cyfrowej jest jedną z wielu pomocy edukacyjnych, udostępnianych przez IPN młodzieży w czasie wymuszonej epidemią przymusowej izolacji i zdalnej nauki. Lektura tego wydawnictwa będzie stanowić atrakcyjną i pożyteczną formę spędzenia czasu również dla starszych czytelników.​

Zapraszamy do pobierania plików.

 

do góry