Nawigacja

Historia z IPN

Polecamy: Debaty belwederskie historyków

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą historyczną Instytutu Pamięci Narodowej. Przypominamy ważne rocznice, sylwetki wybitnych Polaków oraz najważniejsze dla naszej historii najnowszej wydarzenia.

19.03.2020 – dzisiaj miała się odbyć 14 debata belwederska, tym razem w Sulejówku, zatytułowana „Od wyprawy kijowskiej do Bitwy Warszawskiej. Znaczenie dla Polski i świata”. Ze względu na zagrożenie epidemiczne została ona odwołana, zapraszamy jednak do obejrzenia wybranych wcześniejszych debat belwederskich, organizowanych przez IPN we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP. W ramach tego projektu wybitni polscy historycy dyskutowali o istotnych zagadnieniach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 r. a także funkcjonowaniem II Rzeczpospolitej w jej pierwszym okresie.

Dzisiaj obchodzimy imieniny Józefa Piłsudskiego, jednego z ojców polskiej niepodległości – żołnierza, polityka i męża stanu. Z tej okazji zachęcamy do lektury artykułu profesora Włodzimierza Sulei, dyrektora Biura Badań Historycznych, przybliżającego sylwetkę Marszałka,

oraz artykułu Adama Stefana Lewandowskiego

a także do zapoznania się z broszurą popularnonaukową o Piłsudskim, wydaną w serii Bohaterowie Niepodległej:

 

do góry