Nawigacja

Видання IPN укр

Historia z IPN

Infografika „Województwo śląskie (1922–1939)”

Infografika „Województwo śląskie (1922-1939)”.

Infografika została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Katowicach. Można znaleźć w niej podstawowej informacje, pozwalające na przedstawienie funkcjonowania województwa śląskiego w granicach II Rzeczpospolitej. Materiał zawiera 2 mapy, 6 diagramów oraz 8 fotografii.

Infografika „Województwo śląskie (1922–1939)” stanowi piątą część projektu zapoczątkowanego w 2019 r., w ramach którego przygotowano serię infografik poświęconych powstaniom śląskim i plebiscytowi. Historia czy funkcjonowanie województwa śląskiego – a warto zaznaczyć, że oprócz szerokiej autonomii wyróżniało się ono również tym, że posiadało olbrzymi potencjał gospodarczy i było najmniejszym województwem na mapie II RP – nie jest zagadnieniem szerzej znanym w przestrzeni edukacyjnej. Infografika pozwoli wypełnić tę lukę. Ze względu na swoją interdyscyplinarność z powodzeniem może zostać wykorzystana nie tylko w trakcie lekcji historii.

Infografikę w wersji drukowanej można odebrać w Przystanku Historia – Centrum Edukacyjnym IPN im. Henryka Sławika w Katowicach od 23 czerwca 2022 r.

do góry