Nawigacja

Видання IPN укр

Dla nauczycieli

Konkurs „Ich służba trwa”

Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 31 marca 2020. Zapraszamy nauczycieli, edukatorów i pasjonatów historii do wzięcia udziału w konkursie.

W 2020 r. będziemy obchodzić 80. rocznicę zamordowania przez NKWD polskich jeńców wojennych w ramach zbrodni katyńskiej. Z tej okazji Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza wszystkie osoby zajmujące się edukacją do wzięcia udziału w konkursie „Ich służba trwa”.

Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich – nauczycieli, edukatorów, instruktorów harcerskich i pasjonatów historii, którzy mają za zadanie indywidualnie lub w zespole dwuosobowym przygotować i przeprowadzić autorski projekt pokazujący, jak wielką stratę poniosło państwo polskie w wyniku zbrodni dokonanej przez sowiecką policję polityczną NKWD na obywatelach Polski w 1940 r.

Autorzy najciekawszych i najwyżej ocenionych projektów zostaną nagrodzeni zagranicznym objazdem edukacyjnym do miejsc pamięci związanych m.in. ze zbrodnią katyńską.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu należy przesłać na adres Mateusz.marek@ipn.gov.pl do 31 marca 2020 r.  (załącznik nr 1 do regulaminu).

Harmonogram konkursu:

  • termin zgłoszeń do 31 marca 2020 r.
  • termin nadsyłania prac w formie elektronicznej do 30 maja 2020 r.
  • ogłoszenie wyników konkursu 15 czerwca 2020 r.

 

do góry