Nawigacja

Видання IPN укр

Zapowiedzi prasowe

„Gra Szyfrów” - projekt Biura Nowych Technologii IPN - w kolejnym etapie plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku!

Do kolejnego etapu plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2022, organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl, zakwalifikowała się „Gra Szyfrów”. Projekt Biura Nowych Technologii IPN został nominowany w kategorii „Edukacja”. Głosowanie trwa od 15 maja do 15 czerwca br.

  • Gra Szyfrów
    Gra Szyfrów

W konkursie „Wydarzenie Historyczne Roku” honorowani są organizatorzy, twórcy oraz inicjatorzy najciekawszych przedsięwzięć historycznych, promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą.

Zachęcamy do oddania swojego głosu na „Grę Szyfrów” na oficjalnej stronie Muzeum Historii Polski -> Wydarzenie Historyczne Roku 2022 (muzhp.pl)

Ogłoszenie wyników połączone z oficjalną galą odbędzie się w czerwcu br.

***

Gra szyfrów” to projekt gamingowy przygotowany jako gra FPP (first person perspective). Składająca się z trzech misji, które opisują przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał.

Każdy z użytkowników może złamać bolszewickie szyfry i zniszczyć sowiecki pociąg pancerny. Dotychczas dziesiątki tysięcy młodych osób wcieliło się w autentyczne postacie żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, uruchomiło skomplikowane urządzenia komunikacyjne sprzed 100 lat i ratowało Europę przed komunistycznym zniewoleniem. 

Wysoki walor edukacyjny projektu został doceniony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, co zaowocowało dodaniem gry do programu nauczania jako treści rekomendowane w ramach akcji „Gry w edukacji”. 

Więcej informacji o Biurze Nowych Technologii IPN: https://bnt.ipn.gov.pl/

Kontakt dla mediów:

Rzecznik Prasowy – Dyrektor Biura:
dr Rafał Leśkiewicz
tel. 602 322 362
rzecznik@ipn.gov.pl

do góry