Nawigacja

Видання IPN укр

Komunikaty

Powołano dyrektorów Biura Wydarzeń Kulturalnych oraz Biura Przystanków Historia

Anna Cisek
Data publikacji 17.01.2022

17 stycznia 2022 roku prezes IPN dr Karol Nawrocki powołał na stanowisko dyrektora Biura Wydarzeń Kulturalnych IPN Krystiana Iwanowa. Łukasz Witek został dyrektorem Biura Przystanków Historia.

Krystian Iwanow – absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od ponad 10 lat zajmuje się organizowaniem wydarzeń kulturalnych skierowanych do różnych grup odbiorców. W latach 2010–2018 organizował wydarzenia artystyczne we współpracy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi oraz parafiami. Na początku 2018 roku rozpoczął pracę w Muzeum II Wojny Światowej, gdzie zajmował m.in. stanowisko kierownika Działu Wydarzeń Kulturalnych. Większość organizowanych przez niego wydarzeń była transmitowana w telewizji.

Zrealizował m.in. takie projekty, jak:

  • 09.2021 r.: „7xWesterplatte” – widowisko organizowane z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  • 11.2020 r.: „W hołdzie niepodległości” – koncert z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  • 09.2019 r.: „Tak zaczynała się Wojna” – widowisko muzyczne organizowane z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej..
  • 06.2019 r.: „Sen” – spektakl o losach młodzieży podczas Powstania Warszawskiego.

Krystian Iwanow, dyrektor Biura Wydarzeń Kulturalnych

Łukasz Witek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania ogólnopolskimi projektami edukacyjno-kulturalnymi, w ramach których koordynował pracę dużych zespołów pracowników.  

Jako członek zarządu Stowarzyszenia Kultury Fizycznej EX Siedlce Gdańsk – współpracując z władzami samorządu, Radą Miasta i Radą Osiedla – stworzył w gdańskiej dzielnicy Siedlce prężnie działającą Akademię Sportową, która skupia 150 dzieci. Od 2011 roku organizacja koncentruje się wokół cyklicznych zajęć sportowo-edukacyjnych, wyjazdów, obozów i eventów. Działalność Akademii finansowana jest ze środków pozyskanych od sponsorów, instytucji państwowych i spółek Skarbu Państwa.
Jako prezes zarządu Bałtyckiej Fundacji Przestrzeń był beneficjentem projektów o tematyce edukacyjnej oraz organizatorem cyklicznych obozów wędrownych w górach. Jest autorem wielu projektów edukacyjnych, m.in. półkolonii historycznych oraz wycieczek szlakiem historycznego Gdańska.

W ostatnich latach współpracował z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, gdzie był pomysłodawcą nowatorskiego projektu związanego z edukacją teatralną dla dzieci w wieku przedszkolnym zatytułowanego „Niedźwiedź Wojtek. Bajka, która wydarzyła się naprawdę”. Liczba bezpośrednich odbiorców tego przedsięwzięcia to 15 000 dzieci.

Łukasz Witek współorganizował również wydarzenie związane z rekonstrukcją meczu Lechia Lwów – Gedania Gdańsk, w którym wzięło udział blisko 1000 osób. Ma również doświadczenie w pracy w instytucjach samorządowych i sektorze prywatnym,
pracował m.in. w Wydziale Skarbu Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz w branży ubezpieczeniowej.

Od 2021 r. pracował w Biurze Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej.

Łukasz Witek, dyrektor Biura Przystanków Historia

 

 

do góry