Nawigacja

Konkursy dla młodzieży

W służbie historii – rozpoczynamy kolejne edycje konkursów

Zapraszamy uczniów klas mundurowych do udziału w kolejnych edycjach konkursów „Policjanci w służbie historii” i „Żołnierze w służbie historii”.

Będą to edycje szczególne, gdyż w 2020 roku przypada okrągła rocznica Bitwy Warszawskiej i Zbrodni Katyńskiej. Laureaci konkursów wezmą udział w zagranicznym wyjazdowym seminarium edukacyjnym.

W poprzednich latach młodzi żołnierze i policjanci oddawali hołd swym bohaterom na cmentarzach w Miednoje, Katyniu, Bykowni pod Kijowem, we Lwowie i pod Monte Cassino. Mieli okazję zobaczyć starożytne mury Werony, ale także kopuły Soboru Wasyla Błogosławionego w Moskwie. Gdzie tym razem poprowadzi szlak? Weźcie udział w konkursach i sami się przekonajcie, a gwarantujemy wam niezwykłą przygodę.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi regulaminami konkursów, gdyż pojawiły się w nich zmiany.

Wybierajcie dobrze swego bohatera – szanse na zwycięstwo się zwiększyły. Macie do wyboru albo policjanta, albo żołnierza. W zależności od tego, kogo wybierzecie, rejestrujecie się na odpowiednich stronach konkursów:

policjanciwhistorii.ipn.gov.pl  lub zolnierzewhistorii.ipn.gov.pl

UWAGA ! Nie możecie wybrać jednak tych samych bohaterów (zob. paragraf 4 punkt 1 regulaminu).

 

 

Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać swoje prace przez cały czas trwania konkursu, jednak tylko zespoły zarejestrowane do 19 grudnia 2019 roku mogą liczyć na udział w warsztatach.

Więcej informacji o konkursach:

policjanciwhistorii.ipn.gov.pl

zolnierzewhistorii.ipn.gov.pl

 

 

 

do góry