Nawigacja

Konkursy dla młodzieży

Rozpoczynamy trzecią edycję konkursu „Policjanci w służbie historii”

                            

Projekt jest adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji.

Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom, miejsca pamięci związane z tymi postaciami oraz przekazują zdobytą wiedzę innym. Efektem dotychczasowych dwóch edycji konkursu jest opracowanie w formie opisowej oraz krótkiego filmu na stronie internetowej projektu 50 sylwetek policjantów.

W drugiej edycji projektu wzięło udział ponad 113 zespołów, a 57 ukończyło wszystkie zadania konkursowe. Autorzy 12 prac otrzymali tytuł laureata, a 26 prac zostało wyróżnionych. 34 uczniów i 11 nauczycieli w nagrodę wzięło udział w wyprawie edukacyjnej, podczas której uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje.

Zapraszamy do zgłaszania zespołów do udziału w III edycji konkursu, szczególnej, ze względu na przypadające w 2019 roku stulecie powstania Policji Państwowej. Tym razem wyłonimy laureatów I i II stopnia. Laureaci I stopnia wezmą udział w zagranicznym wyjazdowym seminarium edukacyjnym, natomiast laureaci II stopnia wezmą udział w specjalnie dla nich zaplanowanym dniu w Szkole Policji.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada 2018 r.

Więcej informacji o konkursie, zasadach uczestnictwa i zgłoszeniach można uzyskać tutaj: policjanciwhistorii.ipn.gov.pl 

Zdjęcia z poprzednich edycji, fot. Rafał Byzia, Karolina Kolbuszewska:

do góry