Nawigacja

Aktualności

Rekrutacja do „XIV Polonijnych spotkań z historią najnowszą” online – 13–17 lipca 2020 (zgłoszenia do 30 czerwca 2020)

„Wolność którą obroniliśmy – 1920 r., odebrano nam – 1940 r. i którą poczuliśmy – 1980 r.” to tytuł tegorocznej konferencji dla nauczycieli polonijnych z całego świata.

  • Polonijne spotkania

Ten rok jest bogaty w rocznice. Trzy z nich zmieniły losy wielu Polaków. 100 lat temu obroniliśmy swoją niepodległość przed bolszewickim najazdem, 80 lat temu zginęło ponad 22 tysiące żołnierzy rozstrzelanych w Katyniu, 40 lat temu poczuliśmy co znaczy wolność, solidarność, wspólnota i sprawiedliwość.

Zapraszamy na konferencję online dla nauczycieli polonijnych. Program zostanie opublikowany już wkrótce, a w nim m.in: prezentacje najnowszych gier IPN, wykłady z historii najnowszej, filmy i warsztaty. Uprzejmie prosimy o rejestrację i wypełnienie formularza na stronie:

Formularz zgłoszeniowy

Osoby zarejestrowane i zakwalifikowane do udziału w konferencji otrzymają od nas pakiety materiałów edukacyjnych. Pakiet  prześlemy pocztą na wskazany przez Państwa adres.

Zgłoszenia zbieramy do 30 czerwca 2020 r., a wyniki ogłosimy do 5 lipca 2020 r. Uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową.

Na adres mailowy zostanie wysłany także link do strony, dzięki któremu będzie można uczestniczyć w konferencji. 

 

 

do góry