Nawigacja

Aktualności

Spotkanie „»Byłem zadziorny«. Historia polskiego mistrza” z cyklu „Tytani sportu”

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do obejrzenia spotkania „»Byłem zadziorny«. Historia polskiego mistrza” z cyklu „Tytani sportu”, które odbyło się 20 listopada 2023 r. w Centralnym Przystanku Historia IPN, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

W okresie Polski Ludowej wielu polskich sportowców odnosiło międzynarodowe sukcesy. Polacy zdobywali medale Igrzysk Olimpijskich, mistrzostwa świata i Europy w bardzo różnych dyscyplinach. Trudno było „naszych” pokonać zarówno na boisku, jak i na bieżni, w hali czy też na strzelnicy. Gwiazdą tamtego czasu był Janusz Pyciak-Peciak. Człowiek ten ma na koncie złoty medal olimpijski, pięciokrotne mistrzostwo świata oraz ośmiokrotne mistrzostwo Polski w pięcioboju nowoczesnym.

O swoim niesamowitym życiu, m.in. o ojcu, który był w AK, o sportowych sukcesach, ale również porażkach, o trenowaniu amerykańskich żołnierzy opowiada Janusz Pyciak-Peciak w rozmowie z Pawłem Sztamą (Biuro Badań Historycznych IPN, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL) w trakcie spotkania z cyklu „Tytani sportu”, które nosi tytuł: „»Byłem zadziorny«. Historia polskiego mistrza”.

Obejrzyj na kanale IPNtv

* * *

Cykl realizowany jest we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Zobacz poprzednie odcinki cyklu

do góry