Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Pitching Forum filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, organizowane w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”

Pracujesz nad filmem dokumentalnym o tematyce historycznej? Masz ważny temat związany z historią Polski, który sprawdzi się w formule dokumentalnej? Szukasz partnerów lub finansowania dla swojego projektu? Zaprezentuj projekt podczas I PITCHING FORUM odbywającego się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Na zgłoszenia projektów w fazie rozwoju czekamy do 21 lutego 2022.

  • Pitching Forum filmów dokumentalnych o tematyce historycznej
    Pitching Forum filmów dokumentalnych o tematyce historycznej

Co to jest Pitching Forum? 

PITCHING FORUM jest przestrzenią prezentacji dla reżyserów, scenarzystów i producentów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, które są na etapie rozwoju projektu, developmentu i pisania scenariusza. W ramach forum przed ekspertami z IPN-u, producentami, nadawcami tv oraz instytucjami finansującymi zostanie zaprezentowanych 9 wyselekcjonowanych projektów. 

Pitching Forum odbędzie się 6 kwietnia 2022 w Warszawie, w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Filmowym o Totalitaryzmach „Echa Katynia”.

Organizatorem Pitching Forum jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Co może dać Ci udział w Pitching Forum?

Udział w Pitching Forum jest szansą na znalezienie partnerów dla Twojego projektu, nawiązanie kontaktów, rozwój i prezentację Twojego pomysłu. 

Nagrodą główną dla jednego wybranego przez ekspertów z IPN-u projektu będzie podpisanie umowy z IPN na napisanie scenariusza filmu.

Udział w Pitching Forum jest bezpłatny.

Forum poprzedzą konsultacje online z tutorami, które będa dotyczyć sposobu prezentacji projektu (7-9.03) oraz próbna prezentacja (na żywo; 5.04.). Udział w tej części jest obowiązkowy. 

Jakie projekty mogą zostać zgłoszone?

  • projekty filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, które są na etapie rozwoju projektu, developmentu i/lub pisania scenariusza,
  • projekty filmów średniometrażowych lub pełnometrażowych, jednak nie krótszych niż 50 minut (tzw. godzina telewizyjna),
  • do których autorskie prawa majątkowe (np. do pomysłu, treatmentu) posiadają zgłaszające go osoby - reżyser/scenarzysta/producent, którzy podczas Forum będą go prezentować,
  • jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 projekty.

Co przygotować do zgłoszenia?

  • informacje ogólne o projekcie i osobie/osobach zgłaszających (portfolio twórcy/-ów) oraz CV producenta/profil firmy, podpisaną zgodę na publikacje wizerunku
  • prezentację projektu w formie: krótkie streszczenie filmu (max. 450 znaków), treatment (max. 7000 znaków), ogólny budżet (najważniejsze pozycje i ich szacunkowe koszty), ewentualny zwiastun.

Harmonogram

5.01 – 21.02.2022 – nabór projektów

do 28.02.2022 – wybór 9 projektów, które wezmą udział w Pitching Forum

7.03 – 9.03.2022 – sesja konsultacyjna z tutorami (online) 

5.04.2022 – pitching – sesja próbna (Warszawa) 

6.04.2022 – I Pitching Forum – finał i prezentacje projektów (Warszawa).  

 

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego prosimy o przeczytanie regulaminu Pitching Forum.

Formularz zgłoszeniowy z załącznikami przesyłamy na adres: totalitaryzmy@ipn.gov.pl

 

Kontakt do organizatorów Pitching Forum: pf.echakatynia@gmail.com, +48 504163396

Kontakt do organizatorów Festiwalu: karol.litwin@ipn.gov.pl, 22 581 85 88

 

do góry