Nawigacja

Видання IPN укр

Aktualności

Zapraszamy do udziału w konferencji „W sieci zależności. Relacje Urzędu/Służby Bezpieczeństwa z innymi instytucjami Polski »ludowej« i tajnych służb państw bloku sowieckiego”

Zapraszamy do udziału w konferencji „W sieci zależności. Relacje Urzędu/Służby Bezpieczeństwa z innymi instytucjami Polski »ludowej« i tajnych służb państw bloku sowieckiego”, która odbędzie się w Krakowie 26 maja 2022 roku. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca 2022 roku.

Zachęcamy do udziału w konferencji z wystąpieniami dotyczącymi relacji aparatu represji z innymi instytucjami państwa komunistycznego, służbami wojskowymi itp., a także relacji pomiędzy UB-SB a służbami tzw. demoludów. Interesują nas zarówno pełniejsze ujęcia monograficzne, jak i ciekawsze case-study.

Artykuły pokonferencyjne staną się podstawą bloku tematycznego „Aparatu Represji w Polsce Ludowej 1944–1989”, który planowany jest na rok 2023. Teksty w dziale tematycznym powinny mieścić się w objętości od 40 000 do 80 000 znaków ze spacjami.

Jednocześnie zapraszamy do współpracy badaczy zajmujących się innymi organami komunistycznego aparatu represji, ewentualne teksty dotyczące służb wojskowych będziemy publikowali w dziale „Varia”.

Propozycje referatów (oraz tekstów) prosimy przesyłać na adres: filip.musial@ipn.gov.pl; elzbieta.pietrzyk@ipn.gov.pl.

do góry