Nawigacja

Видання IPN укр

Najważniejsze

Godzina W – uczciliśmy pamięć powstańców warszawskich – Warszawa, 1 sierpnia 2022

Punktem kulminacyjnym oficjalnych obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego była uroczystość przy pomniku Gloria Victis (Chwała Zwyciężonym) na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Hołd poległym powstańcom i ludności cywilnej Warszawy oddano także na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli.

Uroczystości w hołdzie powstańcom przy pomniku Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich – Warszawa, 31 lipca 2022

W przeddzień głównych uroczystości 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w niedzielę 31 lipca przy pomniku Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich odprawiona została uroczysta Msza św. polowa w intencji poległych powstańców, ich dowódców oraz ludności cywilnej Warszawy.

„Przed godziną »W«” – rodzinne spotkanie z historią w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL – Warszawa, 30–31 lipca 2022

W sobotę i niedzielę (30–31 lipca) w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 odbyło się pierwsze rodzinne spotkanie z historią „Przed Godziną W”. Był to czas kontaktów z żywą historią, skierowany szczególnie do dzieci i młodzieży. Naszą najnowszą historię przybliżyli pracownicy Biur Edukacji Narodowej IPN z oddziałów z całej Polski oraz pracownicy Archiwum. W programie znalazły się gry, koncerty, warsztaty, prezentacje wystaw, zwiedzanie Muzeum. Chętni mogli zaopatrzyć się w publikacje Instytutu.

Multimedia i media społecznościowe

Na skróty

do góry