Nawigacja

Najważniejsze

Otwarcie „Przystanku Historia” w Dyneburgu na Łotwie

W mieście, które wydało na świat wielu bohaterów polskiej historii, Instytut Pamięci Narodowej otworzył kolejny „Przystanek Historia”, który tę historię przybliży. To już dwunasta tego typu placówka IPN poza granicami Polski.

40. rocznica utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego – Gryfino, 11 października 2019

11 października 2019 r. w Gryfinie odbyły się obchody 40. rocznicy utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Pomorza Zachodniego. „Zaczęło się od walki o prawa pracownicze, a skończyło na wolnej i niepodległej Polsce" [Prezes IPN dr Jarosław Szarek dla PAP, Gryfino 11.10.2019]

Ogólnopolskie obchody 95. rocznicy powołania Korpusu Ochrony Pogranicza – Lublin, 9–10 października 2019

Podczas uroczystości szefowie Instytutu Pamięci Narodowej oraz Straży Granicznej podpisali porozumienie o współpracy. W programie obchodów znalazła się także prezentacja nowego portalu IPN kop.ipn.gov.pl oraz konferencja popularnonaukowa i piknik edukacyjny.

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika Żołnierzy Batalionów Chłopskich i Ludowego Związku Kobiet – Warszawa, 8 października 2019

– Nie zabrakło polskiego chłopa, nie zabrakło polskiej wsi kiedy Ojczyzna wołała o pomoc. Dziś odsłaniamy w stolicy pomnik, który będzie przemawiał do następnych pokoleń – powiedział prezes IPN Jarosław Szarek podczas uroczystości w 79. rocznicę utworzenia Batalionów Chłopskich.

Konferencja prasowa dotycząca wdrożenia w IPN systemu CODIS – autorskiego narzędzia Federalnego Biura Śledczego USA (FBI) – Warszawa, 8 października 2019

Podczas konferencji w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia zaprezentowano implementację w IPN systemu CODIS, służącego m.in. do przeprowadzania analizy porównawczej materiału genetycznego, co może ułatwić i przyspieszyć identyfikację ofiar, których szczątki odnajduje Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Gala finałowa konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” – 7 października 2019

„Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” to konkurs edukacyjny upamiętniający osoby uhonorowane Krzyżem bądź Medalem Niepodległości. Zachęcamy w ten sposób do odkrywania postaci, które zasłużyły się Niepodległej Polsce, i upamiętnienia ich. Konkurs jest okazją do poznania historii Polski przez pryzmat indywidualnych biografii.

Multimedia i media społecznościowe

Polecamy

Na skróty

do góry