Przedstawiamy listę laureatów oraz wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bohater na stówę”.
KATEGORIA WIEKOWA 9-11 LAT
I miejsce
- Małgorzata Dziedzic, Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie, opiekun merytoryczny: Monika Skiba, bohater: Franciszek Kotula
II miejsce
- Marcel Typa, Szkoła Podstawowa nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, opiekun merytoryczny: Monika Nowak, bohater: Stefan Karaszewski
III miejsce
- Rafał Murzyn, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Raciechowicach, opiekun merytoryczny: Wioletta Kopanica, bohater: Odo Bujwid
Wyróżnienie
- Jana Kostadinov, Szkoła Podstawowa nr 319 im. Marii Kann w Warszawie, opiekun merytoryczny: Monika Łukaszewska, bohater: Aleksandra Majewska
KATEGORIA WIEKOWA 12-14 LAT
I miejsce
- Zofia Budzyńska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie, opiekun merytoryczny: Marta Goździowska-Łubkowska, bohater: Henryk Jerzy Szcześniewski ps. „Żuraw”
II miejsce
- Antoni Zalewski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dużym, opiekun merytoryczny: Robert Kubik, bohater: Jacek Decowski
III miejsce
- Julia Łakomy, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Krakowie, opiekun merytoryczny: Elżbieta Jagiełło, bohater: Zofia Zawiszanka-Kernowa
Wyróżnienia (w porządku alfabetycznym)
- Oliwia Ciurkot, Zespół Szkół w Latoszynie, opiekun merytoryczny: Małgorzata Kos-Falarz, bohater: Helena Jabłonowska
- Natalia Kondrat, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym, opiekun merytoryczny: Ewa Zawadzka, bohater: Alfons Erdman
- Maja Kowalska, Szkoła Podstawowa nr 204 im. 19. Pułku Ułanów Wołyńskich w Warszawie, opiekun merytoryczny: Anna Błaszczyk, bohater: Tadeusz Pankiewicz
- Maja Kozioł, Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. bp Ignacego Krasickiego w Jaśle, opiekun merytoryczny: Mariusz Delikat, bohater: Jadwiga Elżbieta Bojanowska
- Daria Nowak, Szkoła Podstawowa im. Jana Jarczaka w Gaszynie, opiekun merytoryczny: Grzegorz Kucharski, bohater: Zygmunt Radoński
- Klara Pachulska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłk. pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, opiekun merytoryczny: Marta Karłowicz, bohater: Marian Pisarek
- Maja Wilkosz, IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, opiekun merytoryczny: Janusz Paprota, bohater: Włodzimierz Podgórzec
- Antonina Wizner, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Ligocie, opiekun merytoryczny: Krystyna Pięta, bohater: Jan Przewoźnik
KATEGORIA WIEKOWA 15-20 LAT
I miejsce
- Weronika Folwarska, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie, opiekun merytoryczny: Magdalena Kuczara, bohater: Bolesław Jamróz ps. „Strażak”
II miejsce – dwa drugie miejsca ex aequo
- Julia Bezara, Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie, opiekun merytoryczny: Andrzej Koziar, bohater: Kazimierz Hałgas
- Zuzanna Rozenbajgier, I Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Grunwaldu w Zespole Szkół w Pasłęku, opiekun merytoryczny: Tomasz Rozenbajgier, bohater: Augustyn Steffen
III miejsce
- Kinga Danieluk, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Białej-Podlaskiej, opiekun merytoryczny: Paweł Pakuła, bohater: Janina Kruk-Szczerba ps. „Lidka”
Wyróżnienia (w porządku alfabetycznym)
- Kacper Cudek, Zespół Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach, opiekun merytoryczny: Justyna Chybińska, bohater: Jerzy Pertkiewicz
- Krystyna Dakowska, Szkoła Podstawowa nr 204 im. 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Warszawie, opiekun merytoryczny: Anna Błaszczyk, bohater: Wacław Wojtyszko
- Kamila Magdalena Figura i Oliwia Mikicka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku, opiekun merytoryczny: Joanna Molczyk, bohater: Jerzy Gadzinowski ps. „Szary”
- Joanna Furdykoń, Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie, opiekun merytoryczny: Andrzej Koziar, bohater: Wincenty Karuga
- Maja Jarocka, II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, opiekun merytoryczny: Beata Szczerbińska-Budzyńska, bohater: Antonina Grygowa
- Emilia Jędrzejczak, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, opiekun merytoryczny: Iwona Pietras, bohater: Krystyna Zofia Kozicka
- Oliver Kopyczyński i Justyna Licznerska, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, opiekun merytoryczny: Jarosław Szumowski, bohater: Tadeusz Tollik
- Maja Krawczyk i Kinga Mizera, Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie, opiekun merytoryczny: Tomasz Ryndak, bohater: Jerzy Kozarzewski
- Miłosz Kandora i Zuzanna Szmagała, Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Chorzowie, opiekun merytoryczny: Irena Czarnota, bohater: Jan Macha
- Ewa Kołecka, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, opiekun merytoryczny: Iwona Pietras, bohater: Anna Suchocka z Czekanowskich
- Julia Lesiak, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze, opiekun merytoryczny: Piotr Lesiak, bohater: Jan Kowalewski
- Amelia Lipiór i Ilona Solon, Szkoła Podstawowa im. ks. T. Wiatra w Łączkach Brzeskich, opiekun merytoryczny: Małgorzata Wąż, bohater: Józef Gorlach ps. „Orzeł”
- Marta Panowicz, Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim, opiekun merytoryczny: Maciej Rydzewski, bohater: Eugeniusz Piecewicz
- Julia Amelia Rumińska i Emilia Ufnian, II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, opiekun merytoryczny: Beata Szczerbińska-Budzyńska, bohater: Kazimierz Witold Gostyński
- Olga Trawińska, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, opiekun merytoryczny: Iwona Pietras, bohater: Jan Szlagowski
- Mateusz Wójcik, Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, opiekun merytoryczny: Zofia Kukiełka, bohater: Stefan Drewnowski
Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.