Nawigacja

Najważniejsze

Konkurs edukacyjny „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” (zgłoszenia do 19 kwietnia 2019)

Konkurs skierowany jest do młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, uczniów szkół polonijnych, członków organizacji młodzieżowych. Zachęcamy do udziału również rodziców z dziećmi.

Korekta obrazu? Refleksje źródłoznawcze wokół książki „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski”

Publikacja do pobrania (PDF)

Odsłonięcie pomnika Pamięci Ofiar nacjonalistów ukraińskich w latach 1939–1947 – Szczecin, 9 lutego 2019

– Mam nadzieję, że tym przejmującym w swym wyrazie pomnikiem tworzymy miejsce pamięci i modlitwy, tym samym ujmując choć odrobinę bólu wszystkim naszym rodakom z Wołynia i Małopolski Wschodniej, których dotknął ten dramat – powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek podczas uroczystości odsłonięcia pomnika.

Projekcja filmu dokumentalnego „Z wycieczki Stowarzyszenia Weteranów do Polski” – Gdynia, 7 lutego 2019

Film przedstawia unikatowe obrazy miast Polski, m.in. Gdyni, Poznania, Krakowa, Lwowa, Wilna, Łodzi i Warszawy, zarejestrowane 9 lat po odzyskaniu niepodległości.

Pokaz filmu „Paszporty Paragwaju” – Warszawa, 30 stycznia 2019

Niezwykła historia, która porusza ludzkie serca. Ponad 200 osób wzięło udział w premierze „Paszportów Paragwaju”, najnowszego filmu o grupie berneńskiej, wyprodukowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Film w reżyserii Roberta Kaczmarka przedstawia mało znaną historię udziału polskiej dyplomacji w ratowaniu Żydów podczas II wojny światowej.

Nagroda IPN „Kustosz Pamięci Narodowej” – zgłoszenia kandydatów do 28 lutego 2019

Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej” przyznawana jest osobom, a także instytucjom i organizacjom społecznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnieniu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, oraz za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej.

Aktualności

Polecamy

Na skróty

do góry