Nawigacja

Najważniejsze

Dzień Pamięci Anny Solidarność – Warszawa, 26 września 2017

Pamiątki po Annie Walentynowicz, przekazane przez jej syna Janusza, trafiły do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej. Wieczorem (o godz. 18.00) w Centrum Edukacyjnym IPN przy ul Marszałkowskiej 21/25 odbędzie się promocja albumu „Anna Walentynowicz 1929–2010”, wydanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

IX Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci – Gdynia, 27–30 września 2017

Od 27 do 30 września w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się IX Festiwal NNW. Instytut Pamięci Narodowej jest partnerem wydarzenia.

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności – Lublin, 25 września 2017

W siedzibie lubelskiego oddziału IPN zostały wręczone Krzyże Wolności i Solidarności

„Goniec Historyczny IPN” – nowy program w TVP Historia

„Goniec Historyczny IPN” przedstawia pełne spektrum działań Instytutu w Polsce. Autorzy prezentują kulisy najciekawszych badań i śledztw, prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej. Każdy odcinek poświęcony jest odrębnej historii, nierzadko budzącej wielkie emocje wśród Polaków i będącej przedmiotem sporów

„Niezwyciężeni” – animowany film o najnowszej historii Polski

Instytut Pamięci Narodowej, studio kreatywne Fish Ladder / Platige Image i firma Juice przedstawiają „Niezwyciężonych” – animowany film pokazujący walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Narratorem angielskiej wersji filmu jest brytyjski aktor Sean Bean, a polskiej – Mirosław Zbrojewicz.

Aktualności

Polecamy

Na skróty

do góry