Nawigacja

Najważniejsze

40. rocznica powstania Komitetu Wolnych Związków Zawodowych w Katowicach, 21 lutego 2018

– Bez WZZ nie byłoby Solidarności. Solidarność to najistotniejsze, najważniejsze wolnościowe przesłanie Polski, jakie daliśmy w drugiej połowie XX wieku – powiedział prezes IPN Jarosław Szarek podczas konferencji poświęconej założycielowi WZZ Kazimierzowi Świtoniowi i jego współpracownikom.

4 marca 2018 odbędzie się VI edycja Biegu „Tropem Wilczym”. IPN patronem edukacyjnym

To już szósta edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w 300 miastach i miejscowościach Polski, a także za granicą – w Chicago, Nowym Jorku, Wilnie czy w siedmiu misjach NATO (m.in. w Kosowie, Bośni i Hercegowinie), z udziałem polskich żołnierzy. W tym roku jest wyjątkowa okazja – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W Warszawie odbyła się konferencja z udziałem wiceprezesa IPN Krzysztofa Szwagrzyka.

Wideoczat z historią. Gloria Victis, czyli o etosie powstań w kulturze i historii polskiej

Pierwsza część programu to dyskusja zgromadzonych w studio gości, w części drugiej goście odpowiadają na zadawane za pomocą czatu pytania widzów. 20 lutego 2018, godz. 18.00, kanał YouTube IPNtv

Ogólnopolska konferencja naukowa „Biskupi w rzeczywistości politycznej Polski pod rządami komunistów” – Warszawa, 14–15 lutego 2018

– W czasach zniewolenia polski Kościół stworzył „wyspę wolności” i upominał się o prawa narodu pozbawionego głosu – mówił prezes IPN dr Jarosław Szarek, otwierając w Domu Arcybiskupów Warszawskich dwudniową konferencję naukową „Biskupi w rzeczywistości politycznej Polski pod rządami komunistów”

Konferencja prasowa IPN i MEN na temat „Operacji polskiej" NKWD oraz teki edukacyjnej IPN

– Przypadająca w 2017 r. 80. rocznica „operacji polskiej” NKWD była dla Instytutu Pamięci Narodowej wyzwaniem, by przywrócić pamięć o tym ludobójstwie – podkreślił prezes IPN dr Jarosław Szarek w czasie konferencji prasowej Instytutu i Ministerstwa Edukacji Narodowej, która odbyła się na Przystanku Historia IPN w Warszawie. Podczas spotkania zaprezentowano najnowszą tekę edukacyjną IPN, poświęconą sowieckim zbrodniom z lat 1937–1938.

Aktualności

Polecamy

Na skróty

do góry