Nawigacja

Najważniejsze

Otwarcie wystawy IPN „…Będzie wielka albo nie będzie jej wcale. Walka o granice Polski w latach 1918–1921” – Warszawa, 26 czerwca 2019

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do obejrzenia nowej wystawy plenerowej „…Będzie wielka albo nie będzie jej wcale. Walka o granice Polski w latach 1918–1921”, która 26 czerwca 2019 r., została odsłonięta na Krakowskim Przedmieściu 64, przed Domem Polonii w Warszawie. W uroczystym wernisażu wzięli udział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek oraz prezes Wspólnoty Polskiej Dariusz Bonisławski.

Obchody 35-lecia powstania Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto – Gdynia, 24-25 czerwca 2019

Wydarzenie otworzył dr Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Ostatnie dni zgłaszania kandydatów do Nagrody Świadek Historii (dla osób i organizacji spoza Polski) / The Witness of History (international edition)

„Świadek Historii” – V edycja nagrody dla osób i organizacji spoza Polski (zgłoszenia do 30 czerwca 2019) / Fifth edition of the international "Witness of History" (deadline 30th June 2019)

Najnowszy numer „Biuletynu IPN” 6/2019 już w sprzedaży

PRZEBUDZENIE MOCY – to temat czerwcowego numeru „Biuletynu IPN” wydanego w 40-lecie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Pielgrzymki, która w zdecydowany sposób przyczyniła się do umocnienia wiary i do obalenia komunizmu.

Przed laty pochowani w bezimiennych mogiłach, skazani na zapomnienie i pogardę. Dziś odzyskali nazwiska i życiorysy

Biogramy i wizerunki odnalezionych

Uroczystość wręczenia not identyfikacyjnych – Warszawa, 17 czerwca 2019

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia not identyfikacyjnych rodzinom ofiar reżimu komunistycznego i zbrodni dokonanych przez UPA, których szczątki zostały odnalezione i zidentyfikowane przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Podczas konferencji ujawnione zostały nazwiska 24 osób.

Multimedia i media społecznościowe

Polecamy

Na skróty

do góry