Nawigacja

Najważniejsze

Ogólnopolska konferencja naukowa UKSW i IPN „Wiara i patriotyzm. Msze za Ojczyznę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W 100-lecie odzyskania niepodległości” – Warszawa 18 października 2018

Konferencja została zorganizowana w ramach Centralnego Projektu Badawczego IPN „Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944–1989”

Wernisaż wystawy „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” – Warszawa, 16 października 2018

W rocznicę pamiętnego „Habemus papam!” z 1978 roku przed warszawską Kordegardą uroczyście otwarta została wystawa upamiętniająca życie i myśl tych dwóch postaci nie tylko polskiego Kościoła, ale i Narodu.

„Biuletyn IPN” nr 10/2018

W październikowym numerze „Biuletynu IPN” przypominamy radość związaną z wyborem Jana Pawła II na Stolicę Piotrową; nadzieje, jakie ten pontyfikat obudził w Polakach i innych narodach bloku wschodniego oraz obawy służb sowieckiego imperium. W rubryce „Ojcowie Niepodległości” – sylwetka Ignacego Daszyńskiego.

Pakiet edukacyjny #mojaniepodległa

Celem pakietu edukacyjnego #mojaniepodległa, przygotowanego przez Oddział IPN w Szczecinie, jest dostarczenie nauczycielowi podstawowych materiałów do przeprowadzenia innowacyjnej lekcji związanej z tematem odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Papież zza żelaznej kurtyny” – Kraków, Budapeszt, 9–12 października 2018

W stolicy Węgier zakończyła się międzynarodowa konferencja naukowa w 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na głowę Kościoła

Konferencja prasowa na temat II edycji konkursu „Niezwyciężeni 1918. Ofiary totalitaryzmów” – 5 października 2018

Konkurs poświęcony jest osobom, które zasłużyły się dla odzyskania przez Polskę Niepodległości i w II Rzeczypospolitej zostały odznaczone Medalem lub Krzyżem Niepodległości, a jednocześnie w czasie II wojny światowej lub po niej stały się ofiarami totalitaryzmów – nazistowskiego bądź komunistycznego.

Aktualności

Polecamy

Na skróty

do góry