Nawigacja

Konferencje naukowe

III Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków „Educare necesse est...” – Warszawa, 7–8 czerwca 2018

Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na III Ogólnopolską Konferencji Archiwistów i Historyków „Educare necesse est...”, która odbędzie się w dniach 7–8 czerwca 2018 r. w Warszawie.

Konferencja organizowana jest pod patronatem prorektora ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Miki, prof. Uniwersytetu Warszawskiego.

W związku z przypadającą 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości tegoroczna edycja konferencji poświęcona będzie rozważaniom dotyczącym szeroko rozumianego pojęcia patriotyzmu jako wartości w edukacji publicznej.

Współorganizatorem konferencji, będącej forum wymiany doświadczeń pomiędzy archiwistami, historykami i nauczycielami, obok Archiwum Państwowego w Warszawie, Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, jest Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

W załączeniu program konferencji.

Zgłoszenia udziału w konferencji należy przesyłać na adres poczty elektronicznej Magdaleny Mołczanowskiej: magdalena.molczanowska@ipn.gov.pl


do góry