Nawigacja

Projekty edukacyjne

„O tym nie można zapomnieć… – spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej” – 7. edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego

  • zdjęcie 1
  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 3

W roku szkolnym 2016/2017 zapraszamy uczniów klas II gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli do 7. edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć… – spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej” pod honorowym patronatem Agaty Kornhauser-Dudy, małżonki prezydenta RP.

Pierwsze spotkanie zespołów uczniowskich i opiekujących się nimi nauczycieli ze szkół z województwa mazowieckiego oraz mieszkających w stolicy świadków historii – osób, które chcą podzielić się z młodymi ludźmi swoimi przeżyciami z czasu II wojny światowej, odbyło się 26 września br. w siedzibie Centrum Edukacyjnego IPN im. J. Kurtyki „Przystanek Historia”.

Zgłoszenia udziału szkół z  Warszawy i województwa mazowieckiego przyjmowane były do 20 września 2016 roku.

Nauczyciele z pozostałych województw mogą zgłaszać zespoły swoich uczniów do 15 października 2016 r. na adres ogólnopolskiego koordynatora projektu: anna.klimowicz@ipn/gov.pl; tel. 22 581 86 67.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie: 

http://pamiec.pl/pa/edukacja/projekty-edukacyjne/ogolnopolskie/o-tym-nie-mozna-zapomni

do góry