Nawigacja

Konkursy dla młodzieży

Ogólnopolski konkurs „Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Ze względu na napływające do organizatorów konkursu „Nasi sąsiedzi–Żydzi” sygnały, termin zgłoszeń do konkursu został przedłużony do 15 lutego 2018 r.

„Nasi sąsiedzi – Żydzi”

Celem konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej wraz z Gminą Chmielnik, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w  Kielcach, jest przywrócenie pamięci i popularyzowanie wiedzy na temat społeczności żydowskiej i funkcjonowania sztetli na terenie Polski przed 1939 r. oraz Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy, uczestnicy rywalizują w trzech kategoriach wiekowych. W pierwszym etapie uczniowie szkół podstawowych przygotowują indywidualnie rysunek upamiętniający ślady materialne obecności Żydów w ich regionie. Uczniowie szkół gimnazjalnych/ponadgimnazjalnych przygotowują (indywidualnie lub drużynowo) wywiad/relację/film poświęcony funkcjonowaniu sztetli, bądź udzielaniu pomocy Żydom w ich regionie.

Termin zgłoszeń uczestników do udziału w konkursie upływa w dniu 15 lutego 2018 r., a nadsyłania prac 15 marca 2018 r. Etap drugi – finałowy zaplanowany jest na 15 czerwca 2018 r.

Kontakt: Agnieszka Dziarmaga - tel. 791 041 664, kontakt@swietokrzyskisztetl.pl

 

do góry