Nawigacja

Aktualności

Historia pełna zagadek na wakacje – escape room na Przystanku Historia otwarty

Wakacje to czas przeznaczony na zabawę, odpoczynek oraz spotkania ze znajomymi. A co, gdyby do tego dołożyć przeżycie niesamowitej przygody w pokoju pełnym zaskakujących zagadek i do tego za darmo?

Szansę na takie doświadczenie będą mieli ci, którzy w lipcu lub sierpniu zdecydują się odwiedzić bezpłatny escape room przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. W tym pokoju zagadek można poznać historię Żołnierzy Niezłomnych.  Ogromne zainteresowanie tym projektem edukacyjnym (to wyjątkowe miejsce, które działa od lutego 2017 roku, odwiedziło już ponad 2 000 osób!) sprawiło, że organizatorzy zdecydowali, iż będzie on otwarty również w okresie przerwy letniej. Szczegółowe informacje na temat jego funkcjonowania można znaleźć na stronie https://roomescape.pl/ipn.  

Escape room, działający w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, to doskonały sposób na przeniesienie się do drugiej połowy lat 40. XX wieku. To pokój zagadek, w którym wnętrze zaaranżowane w duchu epoki miesza się z nowoczesnymi technologiami. Dzięki temu przyswajanie wiedzy staje się wyjątkowo łatwe, a przy tym fascynujące. Uczestnicy zabawy, którzy wcielają się w role Żołnierzy Wyklętych, poznają realia życia w Polsce Ludowej.

Celem graczy jest odbicie więźnia bezpiece. By osiągnąć upragniony rezultat, należy poradzić sobie z innowacyjnymi zagadkami. Pokój został stworzony na podobieństwo gier fabularnych (RPG – role-playing game, czyli gry, w których gracze wcielają się w role określonych postaci). Gwarancją sukcesu jest dobra współpraca i komunikacja pomiędzy członkami drużyny. Grupa może składać się z 2-5 osób w wieku powyżej 12 lat. Tak jak we wszystkich grach typu real life escape game, warto postawić na myślenie nieszablonowe, przyczynowo-skutkowe i oczywiście szybkie.

Pokój zagadek, w którym można poznać historię Żołnierzy Wyklętych, został zrealizowany przez Room Escape Warszawa®.

Marka Room Escape Warszawa® istnieje na rynku od 2013 roku. Na początku świadczyła usługi dla firm, organizując mobilne zabawy real life escape game w dowolnie wybranej lokalizacji. W czerwcu 2014 roku uruchomiła pierwszy lokal escape room w Warszawie, w Centrum z trzema pokojami zagadek: „Piwnica, Laboratorium i Indiana. W sierpniu 2015 roku otworzyła drugi punkt w zabytkowej kamienicy na Pradze z kolejnymi trzema przygodami: Muzeum, Rycerski i Wehikuł Czasu. W 2018 roku otworzony został kolejny lokal, przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie, w którym można przeżyć ciekawe (historyczne i edukacyjne) przygody w pokojach takich jak Olimp, Muszkieterowie oraz Interactive”.

Markę Room Escape Warszawa® docenili profesjonaliści, nominując naszą usługę do nagrody DOBRY WZÓR 2015 oraz do Godła „Teraz Polska” 2016. Więcej o grze Escape Room: www.roomescape.pl.

Godziny rozpoczęcia gier (po wcześniejszym dokonaniu bezpłatnej rezerwacji pod numerem telefonu 505 495 675):

Poniedziałek – piątek: 16:00, 17:30, 19:00
Sobota: 10:00, 11:30, 13:00

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://roomescape.pl/ipn

do góry