Nawigacja

Aktualności

Dr Waldemar Brenda wziął udział w III Europejskiej Konferencji Metodycznej w Paryżu

  • III Europejska Konferencja Metodyczna w Paryżu. Na zdj. dr Waldemar Brenda, zastępca dyrektora BEN IPN. Fot. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
    III Europejska Konferencja Metodyczna w Paryżu. Na zdj. dr Waldemar Brenda, zastępca dyrektora BEN IPN. Fot. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

W dniach 8–10 czerwca 2018 r. w Paryżu odbyła się III Europejska Konferencja Metodyczna z udziałem kilkudziesięciu nauczycieli polonijnych z Europy Zachodniej i USA, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. W spotkaniu wziął udział dr Waldemar Brenda, zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN.

Dr Brenda powitał zgromadzonych uczestników konferencji w imieniu prezesa IPN dr Jarosława Szarka, a następnie wygłosił prelekcję pt. „Obchody stulecia Niepodległości Polski w działaniach Instytutu Pamięci Narodowej”. Spotkanie wykazało ogromne zapotrzebowanie Polaków za granicą na wsparcie w zakresie edukacji, ale również na ogromną otwartość, z jaką w tym środowisku spotykają się propozycje IPN.

Dzięki świetnemu przygotowaniu konferencji od strony zarówno organizacyjnej jak i merytorycznej, trzydniowe spotkanie obfitowało w zajęcia, prowadzone metodą wykładową bądź warsztatową. Uczestnicy otrzymali m.in. materiały edukacyjne IPN.

do góry