Nawigacja

Aktualności

Wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk laureatem nagrody „Buzdygan”

Za przywracanie tożsamości bohaterom skazanym na zapomnienie prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN i dyrektor Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, otrzymał „Buzdygan”, nagrodę przyznawaną przez miesięcznik „Polska Zbrojna”.

– Przywraca narodowi jego zagrabiony majątek. Jego najcenniejszy skarb. Strach pomyśleć jakby wyglądała rzeczywistość powojennej Polski, gdybyśmy nie mogli odnosić się do tradycji i wartości żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Tak samo strach pomyśleć jak wyglądałaby najnowsza historia Polski gdybyśmy nie mieli pana prof. Szwagrzyka. Dla wielu ludzi ta historia dzielić się będzie już na zawsze na okresy przed i po „Łączce” – podkreśla Anna Putkiewicz, redaktor naczelna „Polska Zbrojna Historia”.

Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 marca 2018 r.  Kandydatów zgłaszają przedstawiciele MON i dowództw, Sztabu Generalnego WP, szefowie inspektoratów, korpusów, brygad, pułków i instytucji związanych z armią oraz czytelnicy „Polski Zbrojnej”.

 

 

 

do góry