Nawigacja

Aktualności

Aeroplanem do Ziemi Obiecanej, czyli relacje między brytyjską Palestyną a Polską w dwudziestoleciu międzywojennym – Warszawa, 2 lutego 2018

W piątek 2 lutego 2018 r., o godzinie 18.00, w Muzeum Azji i Pacyfiku odbędzie się spotkanie z dr. Jerzym Łazorem, autorem wydanej w 2016 r. przez IPN książki „Brama na Bliski Wschód. Polsko-palestyńskie stosunki gospodarcze w okresie międzywojennym”.

Dlaczego w 1937 roku z Warszawy łatwiej było się dostać do Jerozolimy niż do Madrytu i Oslo? Dzięki czemu w kamienicach przy placu Żelaznej Bramy można było kupić najlepsze pomarańcze i grejpfruty z palestyńskich plantacji? Dlaczego pierwsza Miss Polonia (zwana Limbą) w nagrodę otrzymała bilet do Tel Awiwu, a Eugeniusz Bodo pojechał tam promować swoje filmy? Wreszcie, co łączy przemyt broni, polskie szybowce, żydowską emigrację i opowiadania Karola Olgierda Borchardta?

Aby odpowiedzieć na te pytania udamy się aeroplanem do międzywojennej Palestyny z dr. Jerzym Łazorem, autorem książki „Brama na Bliski Wschód“.

https://www.facebook.com/events/232359014000219/

do góry