Nawigacja

Aktualności

VI edycja projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”

Zadaniem jest przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej na wybrany temat

  • VI edycja projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”
    VI edycja projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie prowadzi już po raz szósty projekt edukacyjny „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

Projekt został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich/Oddział w Krakowie, Stowarzyszenia „Stanica Kresowa”, Ogólnopolskiego Okręgu Żołnierzy AK Obszaru Lwowskiego im. Orląt Lwowskich Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Głównym celem projektu jest zapoznanie uczestników z historią Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej w XX i XXI wieku oraz narodów je zamieszkujących, ze szczególnym uwzględnieniem losu Polaków, którzy na tych ziemiach od pokoleń żyli i pracowali, zostali z nich wypędzeni lub mieszkają tam współcześnie. Uczestnikom projektu proponujemy udział w dwóch sesjach naukowych i dwóch spotkaniach warsztatowych, w czasie których będą odbywać się wykłady lub pokazy filmów.

Najważniejszą częścią projektu jest konkurs wiedzy. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej na wybrany przez siebie temat – na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień i materiału ikonograficznego. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, dla wszystkich – ciekawe lekcje historii.

Szczegółowe informacje zawiera Regulamin i Program konferencji.

 

 

do góry