Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy studentów i młodych absolwentów (do 35 roku życia) do udziału w konkursie na plakat „Niepodległość 1918–2018”

Celem konkursu jest uzyskanie zbioru oryginalnych dzieł sztuki projektowej, które w nowoczesnej formie graficznej odniosą się do wydarzeń historycznych – przeniosą w sferę znaku plastycznego idee niepodległości, polskości i wolności. Prace wykorzystane zostaną przez Instytut Pamięci Narodowej podczas obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Dla uczestników przygotowano cykl specjalnych warsztatów, prowadzonych przez przedstawicieli IPN i projektantów graficznych. Zajęcia ułatwią poszukiwanie odpowiedników graficznych zagadnień, pojęć i wydarzeń historycznych. Warsztaty odbędą się w Warszawie, Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie i Katowicach. Informacje o terminach i miejscach poszczególnych warsztatów podane zostaną na stronie internetowej IPN, na portalu pamięć.pl, w  Strefie Edukacyjnej IPN na facebooku oraz na stronie STGU.

Zadany temat traktowany jest w sposób otwarty – mile widziane są prace nawiązujące do stylistyki historycznej, wykorzystujące dokumenty, fotografie, dzieła sztuki, ale też te całkowicie autonomiczne formalnie.

Prace konkursowe należy przesyłać do 15 maja 2017 r.

Projekty oceni jury w składzie:

  • Krzysztof Iwański
  • Prof. dr hab. Lech Majewski
  • Dr hab. Dawid Korzekwa, prof. ASP
  • Dr Jarosław Szarek – Prezes IPN
  • Prof. Włodzimierz Suleja

Organizator: Biuro Edukacji Narodowej IPN
Partner: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Partner na swojej stronie internetowej: www.stgu.pl
a także telefonicznie i mailowo: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej: pr@stgu.pl, tel. 600 599 011

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu (w załączniku).

do góry