Nawigacja

Najważniejsze

Szósty odcinek „Gońca Historycznego IPN” w TVP Historia – 17 listopada 2017, godz. 18:55

„Goniec Historyczny IPN” przedstawia pełne spektrum działań Instytutu w Polsce. Autorzy prezentują kulisy najciekawszych badań i śledztw, prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej. Każdy odcinek poświęcony jest odrębnej historii, nierzadko budzącej wielkie emocje wśród Polaków i będącej przedmiotem sporów.

Ogólnopolska konferencja naukowa „Księża dla władzy groźni. Duchowni współpracujący z opozycją (1976–1989) – Warszawa, 15–16 listopada 2017

– Z całego XIX wieku można długo wymieniać kapłanów, którzy służyli Bogu i Ojczyźnie. Podobnie w XX wieku. Kościół w Polsce zawsze był z narodem. Miało to swoją cenę – mówił prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek otwierając w stołecznym Przystanku Historia ogólnopolską konferencję naukową: „Księża dla władzy groźni. Duchowni współpracujący z opozycją (1976–1989)”.

Wręczenie Nagrody „Świadek Historii” – Szczecin, 15 listopada 2017

W III szczecińskiej edycji nagrodę z rąk zastępcy prezesa IPN dr. Mateusza Szpytmy odebrało 6 laureatów.

Wręczenie nagród „Świadek Historii” osobom i organizacjom spoza Polski – Warszawa, 14 listopada 2017

W Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek wręczył nagrody „Świadek Historii” dla osób i organizacji spoza Polski.

Obchody Święta Niepodległości – 11 listopada 2017

Na placu Piłsudskiego w Warszawie z udziałem najwyższych władz państwowych, odbyły się obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Instytut Pamięci Narodowej reprezentowali zastępcy prezesa IPN – dr hab. Krzysztof Szwagrzyk oraz dr Mateusz Szptyma. Kwiaty w hołdzie twórcom Niepodległej w imieniu prezesa IPN złożono także w Krakowie i Wierzchosławicach

Aktualności

Polecamy

Na skróty

do góry